WisdomTree rozšiřuje nabídku smart beta ETF v Evropě

mapa svět

Společnost WisdomTree uvedla na německou burzu (trh Xetra) šest nových smart beta ETF. Všechny burzovně obchodované fondy investují do akcií dividendových společností. Impulsem rozšíření nabídky na německý trh je rostoucí poptávka po smart beta produktech.

Od 26. února letošního roku mohou investoři nakupovat na německém trhu Xetra šest nových smart beta ETF z dílny společnosti WisdomTree (pozn. stejné fondy jsou dostupné od října roku 2014 na London Stock Exchange a od ledna letošního roku i na burze v Itálii). Z hlediska regionálního se fondy zaměřují na Evropu, USA a rozvíjející se trhy. Portfolia ETF jsou sestavena z akcií společností, jež vyplácejí vysoké dividendy.

Všechny fondy využívají fyzickou replikaci indexu. Portfolia smart beta ETF sledují indexy společnosti WisdomTree, které představují alternativu k hodnotově váženým indexům (pozn. váhu titulu v indexu určuje jeho tržní kapitalizace). Váhy titulů v indexech WisdomTree jsou určovány podle výše pravidelně vyplácených dividend.

WisdomTree Europe Equity Income UCITS ETF

Portfolio ETF kopíruje výkonnost dividendově váženého indexu WisdomTree Europe Equity Income. Společnosti v portfoliu fondu musí být obchodovány na několika velkých evropských burzách, tržní kapitalizace musí být alespoň 200 milionů dolarů a musí splňovat požadavky na dostatečnou likviditu. Tyto společnosti jsou následně seřazeny podle výše dividendového výnosu. Horních 30 % společností (podle výše dividend) je zahrnuto do indexu. Celková roční nákladovost ETF je 0,29 %.

WisdomTree Europe SmallCap Dividend UCITS ETF

Toto ETF investuje do akcií společností s nízkou tržní kapitalizací, které vyplácejí vysoké dividendy. Portfolio fondu je poskládáno z akcií z indexu WisdomTree Europe SmallCap Dividend. Jedná se o dividendově vážený index, který vznikl odstraněním 300 největších společností z indexu WisdomTree Europe Dividend. Společnosti v portfoliu ETF jsou váženy na základě výše roční distribuované dividendy. Celková roční nákladovost ETF je 0,38 %.

WisdomTree US Equity Income UCITS ETF

WisdomTree US Equity Income UCITS ETF kopíruje výkonnost indexu WisdomTree US Equity Income. Jedná se o dividendově vážený index amerických společností s vysokou tržní kapitalizací. Do indexu a následně i portfolia ETF mohou být zařazeny pouze tituly s tržní kapitalizací vyšší než 200 milionů dolarů a průměrným denním objemem obchodů ve výši 200 tisíc dolarů. Prvních 30 % společností s nejvyšší vyplácenou dividendou je zařazeno do portfolia ETF. Pro zachování aktuálnosti vah jednotlivých pozic je index upravován jednou ročně. Celková roční nákladovost ETF je 0,29 %.

WisdomTree US SmallCap Dividend UCITS ETF

Na dividendové společnosti z USA s nízkou tržní kapitalizací se zaměřuje WisdomTree US SmallCap Dividend UCITS ETF. Do portfolia fondu je zařazeno 25 % společností s nejnižší tržní kapitalizací z širokého indexu WisdomTree US Dividend. Z portfolia vynecháno přibližně 300 firem s vysokou tržní kapitalizací. Využívaný index fondu je upravován jednou ročně. Celková roční nákladovost ETF je 0,38 %.

WisdomTree Emerging Markets Equity Income UCITS ETF

Tento fond investuje do akcií společností z rozvíjejících se trhů, které mají vysokou tržní kapitalizací a současně vyplácejí nejvyšší dividendy. ETF je postaveno na indexu WisdomTree Emerging Markets Equity Income. Z hlediska nákladovosti se jedná o dražší ETF, celková roční nákladovost je 0,46 %.

WisdomTree Emerging Markets SmallCap Dividend UCITS ETF

WisdomTree Emerging Markets SmallCap Dividend UCITS ETF kopíruje výkonnost dividendově váženého indexu WisdomTree Emerging Markets SmallCap Dividend. Tento index zahrnuje „dolních“ 10 % společností (podle tržní kapitalizace), které vyplácejí nejvyšší dividendy. Váhy titulů v indexu jsou upravovány jednou ročně. Ze všech šesti představených smart beta ETF jde o nejdražší produkt, celková roční nákladovost je 0,54 %.

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další články z rubriky Téma dne

 

ETF na index DAX překvapilo investory i finanční experty

ETF na index DAX překvapilo investory i finanční experty

Hodnota indexu německých akcií DAX se za první čtvrtletí letošního roku vyhoupla o více než 22 procent. Kdo věřil ETF …

Zájem investorů o ETP dále roste

Zájem investorů o ETP dále roste

Ani v únoru zájem investorů o burzovně obchodované produkty (ETP) nepolevil. Druhý měsíc letošního roku poslali investoři do …

Energie: Investorský hit letošního jara

Energie: Investorský hit letošního jara

Miliardy dolarů tečou do burzovně obchodovaných fondů (ETF) zaměřených na ropu. Pět největších fondů obchodující ropu …

WisdomTree rozšiřuje nabídku smart beta ETF v Evropě

WisdomTree rozšiřuje nabídku smart beta ETF v Evropě

Společnost WisdomTree uvedla na německou burzu (trh Xetra) šest nových smart beta ETF. Všechny burzovně obchodované fondy investují …

V lednu se investoři zaměřili na dluhopisové ETP

V lednu se investoři zaměřili na dluhopisové ETP

V posledních dvou měsících roku 2014 vrcholil zájem investorů o burzovně obchodované produkty (ETP), které sledují akciové …

Emerging Markets: Hodně muziky za málo peněz

Emerging Markets: Hodně muziky za málo peněz

Rozvíjející se trhy jsou známé tím, že pohyby na nich jsou jako na horské dráze. Nicméně v tomto roce směřují k růstu a …