Nejvýkonnější ETF za poslední tři roky

Nejvýnosnější ETF za poslední tři roky

Investoři milují horké investiční tipy a žebříčky nejvýkonnějších produktů. Za uplynulé tři roky jste mohli nejvíce vydělat na pákových burzovně obchodovaných fondech, které investují především v rámci anticyklických sektorů. Kdo vsadil na farmaceutické společnosti či firmy ze sektoru spotřebního zboží, vydělal stovky procent.

Burzovně obchodované fondy lze využít k pokrytí všech sektorů ekonomiky. Podle citlivosti sektoru na vývoj reálné ekonomiky se obecně dělí sektory na cyklické a anticyklické. Kdo by čekal, že investovat do sektorů z druhé zmíněné skupiny bude nuda, bude pravděpodobně překvapen. Za poslední tři roky vydělaly právě firmy, jejichž hospodaření je méně závislé na vývoji ekonomik.

ProShares Ultra Nasdaq Biotechnology (BIB)

Tento fond se snaží o dosažení dvojnásobné výkonnosti indexu NASDAQ Biotechnology. Do indexu jsou zařazovány akcie biotechnologických a farmaceutických společností. V portfoliu ETF naleznete například společnosti Amgen, Celgene, Gilead Sciences, Biogen Idec či Regenaron Pharmaceuticals.

Biotechnologické společnosti zaujímají v indexu necelých 67 %. V případě farmaceutických společností to je téměř 31 %.

Od začátku letošního roku přinesl fond více než 116 %. Za poslední tři roky vydělalo toto ETFko necelých 353 %. Vysoký byl nejen výnos, ale i volatilita ETF, a to 44,7 % (pozn. volatilita za uplynulých 200 dní). Informační leták fondu si můžete prohlédnout ZDE

Direxion Daily Retail Bull 3x Shares (RETL)

ETF od Direxionu se zaměřuje na provozovatele obchodů, supermarketů, drogerií, prodejce lihovin a další maloobchodníky v oblasti spotřebního zboží. Fondy se snaží dosáhnout trojnásobné výkonnosti indexu Russell 1000 Retail.

Od začátku letošního roku vydělalo toto ETFko více než 114 %. Za poslední tři roky vzrostla hodnota fondu o necelých 351 %. Jako u předchozího fondu je volatilita vysoká, a to 36,4 % (pozn. za 200 dní). Informační leták fondu si můžete prohlédnout ZDE

TIP: Využijte všech výhod burzovně obchodovaných fondů. Navštivte seminář Investiční akademie ETF a učte se od skutečných mistrů v oboru!

ProShares Ultra Consumer Services (UCC)

Poslední z trojice nejvýkonnějších fondů usiluje o dosažení dvojnásobné výkonnosti indexu Dow Jones U.S. Consumer Services. Sledovaný index vypovídá o vývoji akcií 186 amerických společností ze sektoru spotřebitelských služeb. Tento sektor reprezentují například letecké společnosti, firmy ze zábavního průmyslu, herní společnosti, provozovatelé hotelů, restaurací, barů, obchodů či firmy zaměřené na cestovní ruch.

Nejvyšší váhu v indexu mají světově známé společnosti jako Wal-Mart Stores, Comcast, Amazon, The Home Depot, The Walt Disney či McDonald’s.

Od začátku letošního roku vyděl fond více než 78 %. Na horizontu tří let to bylo necelých 220 %. Dvěstědenní volatilita ETF dosáhla hodnoty 25,81 %. Informační leták fondu si můžete prohlédnout ZDE

Riziko možné ztráty je vysoké

I když uvedené fondy investují v rámci anticyklických sektorů, rizikovost je díky pákové konstrukci velmi vysoká. Úchvatné zisky mohou být rychle vystřídány hlubokou ztrátou. O pákových produktech by rozhodně neměli uvažovat méně zkušení a konzervativní investoři.

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.