ETF: Stejný trh a rozdílná výkonnost

kalkulačka

Burzovně obchodované fondy (ETFs) mohu kopírovat index hned několika způsoby. Základní produkty sledují výkonnost pokladového indexu. Najdou se však i ETFka, která „násobí“ výkonnost pokladového indexu či se vyvíjejí vůči indexu inverzně. Dnes si představíme tři ETFka, která investují do akcií indexu Russell 2000.

Index Russell 2000 Index se skládá ze dvou tisíc akciových titulů společností obchodovaných ve Spojených státech amerických. Někdy bývá tento index označován jako small-cap, protože společnosti v něm obsažené se počítají do indexu Russell 3000 Index.

Russell 3000 zahrnuje tři tisíce akciových titulů největších společností obchodovaných ve Spojených státech amerických. Společnosti, které jsou v tomto žebříčku na 1001. až 3000. místě (pozn. co do tržní kapitalizace) se počítají právě do indexu Russell 2000.

iShares Russell 2000 Index (IWM)

Tento fond investuje nejméně 90 % spravovaných prostředků do cenných papírů podkladového indexu Russell 2000 a depozitních certifikátů zastupujících cenné papíry v podkladovém indexu. Nejvyšší váhu v portfoliu mají akcie společností ze sektorů finance, spotřební zboží a technologie. Za správu fondu je účtován roční poplatek ve výši 0,2 %.

Aktuální Fact Sheet fondu naleznete zde

ProShares Short Russell2000 (RWM)

Short ETF je určeno pro investory, kteří spekulují na pokles cen akcií z indexu Russell 2000. Podkladový index je kopírován inverzně – v případě poklesu hodnoty indexu o jednotku vzroste hodnota ETF o jednotku.

Aktuální Fact Sheet fondu naleznete zde

Direxion Daily Small Cap Bull 3X Shares (TNA)

Fond se snaží přinášet investorům trojnásobnou výkonnost podkladového indexu Russell 2000. Díky přítomnosti finanční páky musí investoři počítat s vyšší rizikovostí – páka působí nejen směrem nahoru, ale i dolů. Fond za normálních okolností vytváří dlouhé pozice investicemi nejméně 80 % svých aktiv do cenných papírů, které tvoří index Russell 2000. Využívány jsou i finanční nástroje, které poskytují možnost podílet se na vývoji podkladového indexu, ať už za pomoci páky či bez ní.

Aktuální Fact Sheet fondu naleznete zde

Direxion Daily Small Cap Bear 3X Shares (TZA)

Již z názvu ETF je patrné, že se jedná o produkt přinášející trojnásobnou inverzní výkonnost podkladového indexu. Fond vytváří krátké pozice investicemi nejméně 80 % svých aktiv do cenných papírů, které tvoří index Russell 2000. Využity mohou být opět finanční nástroje, které poskytují možnost podílet se na vývoji podkladového indexu, ať za pomoci páky nebo bez ní.

Aktuální Fact Sheet fondu naleznete zde

stox logoSTOX.CZ zprostředkovává online obchodování na více než 80 akciových trzích prostřednictvím platformy Trader Workstation. Nabízí velmi nízké poplatky a technickou a investiční podporu v češtině. Více na www.stox.cz.

 

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další články z rubriky Téma dne

 

ETF na index DAX překvapilo investory i finanční experty

ETF na index DAX překvapilo investory i finanční experty

Hodnota indexu německých akcií DAX se za první čtvrtletí letošního roku vyhoupla o více než 22 procent. Kdo věřil ETF …

Zájem investorů o ETP dále roste

Zájem investorů o ETP dále roste

Ani v únoru zájem investorů o burzovně obchodované produkty (ETP) nepolevil. Druhý měsíc letošního roku poslali investoři do …

Energie: Investorský hit letošního jara

Energie: Investorský hit letošního jara

Miliardy dolarů tečou do burzovně obchodovaných fondů (ETF) zaměřených na ropu. Pět největších fondů obchodující ropu …

WisdomTree rozšiřuje nabídku smart beta ETF v Evropě

WisdomTree rozšiřuje nabídku smart beta ETF v Evropě

Společnost WisdomTree uvedla na německou burzu (trh Xetra) šest nových smart beta ETF. Všechny burzovně obchodované fondy investují …

V lednu se investoři zaměřili na dluhopisové ETP

V lednu se investoři zaměřili na dluhopisové ETP

V posledních dvou měsících roku 2014 vrcholil zájem investorů o burzovně obchodované produkty (ETP), které sledují akciové …

Emerging Markets: Hodně muziky za málo peněz

Emerging Markets: Hodně muziky za málo peněz

Rozvíjející se trhy jsou známé tím, že pohyby na nich jsou jako na horské dráze. Nicméně v tomto roce směřují k růstu a …