Závěr úterního obchodování v USA

obchodování

Trhy se v úterý poměrně rychle zotavily z pondělního poklesu a index S&P 500 přidával přibližně jedno procento. Ještě lépe si vedl technologický Nasdaq, který posílil o více než 1,5 procenta. Podporou trhům byl výsledek maloobchodních tržeb. Ty sice nedosáhly růstu, jaký vykázaly v předcházejícím měsíci, ale překonaly očekávání. Maloobchodní tržby očištěné o prodeje vozidel pak překonaly jak minulý výsledek, tak i očekávání.

Vystoupení člena FEDu, Plossera, přineslo další reakci na vývoj na trhu práce. Přiklání se k ukončení QE dříve, než koncem roku 2014, jak dříve naznačoval Bernanke, pokud se bude ekonomika a trh práce dále vyvíjet dle předpovědi.

Rozbíhající se výsledková sezóna dnes přinesla slabší výsledky JP Morgan (JPM) i lepší výsledek hospodaření Wells Fargo (WFC). Zítra před otevřením trhu zveřejní své výsledky další z velkých bank – Bank of America (BAC).

Ropa zastavila svůj pokles a končila s mírným ziskem u ceny 92,40 USD za barel, zlato slabě ztrácelo k ceně 1 244 USD za unci a pár EUR/USD se drží kolem hodnoty 1,3680.

Dařilo se všem sektorům. Nejlépe si vedly konglomeráty se ziskem 1,6 %, zaostávaly utility, které si jako sektor připsaly 0,4 %.

Zdroj: STOX.cz