Černý pátek odpálil eBay zpět na oběžnou dráhu

peníze

Během prodlouženého víkendu, který odstartoval americký Den díkůvzdání, se každoročně zvedají tržby všech firem nabízející spotřební zboží. My se tentokrát podíváme na zboží, které se vyexpedovalo díky společnosti eBay. Minulou středu, kdy se akcie eBay dostaly na své roční minimum, a to na hodnotu 48,06 USD za akcii, bylo určitě všem akcionářům horko.

Rozumní investoři své akcie odprodávali, spekulanti možná otvírali dlouhé pozice. Tímto propadem hodnota akcií vyklouzla ze svého skoro rok trvajícího bočního trendu, který stabilně osciloval mezi hodnotami kolem 50 až 58 USD. Ale světe div se, internetové tržby přes prodloužený víkend stouply firmě eBay o 28%. Jejich největší konkurenci firmě Amazon, která rozváží své balíčky klientům nově i díky bezpilotním vrtulníkům, stouply tržby „pouze“ o 23,7 %. A aby toho nebylo málo, analytický dům SunTrust Robinson Humprey zvedl doporučení z neutral na buy (koupit) a cílové ceny zvedl na 61 USD.

S největší pravděpodobností tyto zprávy poslaly eBay zpátky na svou oběžnou dráhu a uvidíme, jestli bude opět poletovat mezi 50 až 58 USD nebo dokonce předvánoční šílenství pošle eBay až na pomyslný Mars kolem 60 USD za akcii.

Zdroj: Jan Formánek, STOX.cz

stox logoSTOX.CZ zprostředkovává online obchodování na více než 80 akciových trzích prostřednictvím platformy Trader Workstation. Nabízí velmi nízké poplatky a technickou a investiční podporu v češtině. Více na www.stox.cz.

 

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.