USA: Trhy zahájily týden mírným poklesem

Týden zahajovaly indexy mírným poklesem, který byl podpořen slabším výsledkem indexem PMI nevýrobního sektoru, který zklamal očekávání. K úvodnímu poklesu přispělo také mírné zpomalování Číny. Mírně lepší výsledek vývoje počtu podnikových objednávek nestačil na vyrovnání negativních zpráv. V druhé polovině dne se však indexy zvolna vrátily k nulovým linkám, kde se však neudržely a v závěru trhy mírně ztrácely.

Včera po uzavření obchodování, bude senát potvrzovat volbu nového představitele FEDu, Janet Yellen. Dále oslabovala cena ropy, která se přiblížila ceně 93,50 USD za barel, zlato i přes zvýšenou volatilitu končilo den téměř beze změny na ceně 1238 USD za unci a pár EUR/USD mírně posílil k hodnotě 1,3630. Kromě sektoru financí, který posílil o 0,1 %, končily ostatní sektory ve ztrátě. Nejméně se dařilo sektoru služeb, který odepsal -0,6 %.

Zdroj: STOX.cz

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.