Výsledková sezóna se pomalu rozjíždí

média

V tomto týdnu budou reportovat výsledky hospodaření manší i velké společnosti. Prozatím reportovalo čísla 52 firem v rámci S&P 500. 63 % z nich pozitivně překvapilo na tržbách (vs. 54 % minule), 62 % na zisku (vs. 75 % minule). Dále budou své výsledky reportovat firmy jako McDonald’s Corp., Microsoft, Ebay, Nokia a další, takže příležitostí ke spekulacím bude mnoho.

Na německém trhu byl včera nejzajímavější pokles akcií Deutsche Bank, která v průběhu dne atakovala cenu 37,1 EUR (-5,6 %). Za poklesem stály předběžně zveřejněné hospodářské výsledky za 4Q. Zisk na úrovni EBT společnost vykázala ve výši -1,15 mld. EUR, oproti očekávaným +0,63 mld. EUR. Příčinou horších čísel jsou zejména náklady spojené s tvorbou rezerv na soudní spory. Za horšími výsledky stojí také vysoké náklady na restrukturalizaci. Většinou jde tedy o jednorázové příčiny. Management potvrdil střednědobý výhled pro rok 2015. I přes slabé výsledky za 4Q zůstává Deutsche Bank dle JPMorgan i nadále atraktivně oceněna.

Obchodování na amerických trzích včera neprobíhalo z důvodu oslav dne Martina Luthera Kinga. Evropské trhy tak nebyly ovlivněny vývojem obchodování v zámoří.

V tomto týdnu ještě očekáváme důležitá makrodata z Německa, a to PMI ve službách a v průmyslu. Neméně důležitá makrodata z amerického trhu práce jsou očekávána tradičně ve čtvrtek.

Zdroj: Marek Bunčiak, Cyrrus