Nová databáze ETF

Databáze ETF

Pro čtenáře portálu ETFs.cz jsme spustili databázi burzovně obchodovaných fondů. Jednotlivé fondy jsou řazeny podle regionů, zemí, sektorů a dalších kritérií. Co v databázi najdete? Jak v ní hledat?

Řada čtenářů našeho portálu hledá vhodné burzovně obchodované fondy pro naplnění nejrůznějších investičních strategií. To je jeden z důvodů, proč jsme se od září letošního roku rozhodli rozšířit portál o seznamy ETF (burzovně obchodovaných fondů).

Jaké fondy v databázi naleznete?

Do databáze jsou zařazeny fondy obchodované na trhu Xetra, v průběhu září budou postupně doplňovány fondy obchodované v USA. Na konci září bude databáze také rozšířena o ETF, které budeme pravidelně sledovat a hodnotit v týdenních komentářích. Jednat se bude o nejzajímavější burzovně obchodované fondy z jednotlivých regionů, zemí, sektorů či ETF různého zaměření. Pro bližší představu můžeme jmenovat například ETF SPDR S&P 500 (SPY)sledující vývoj předních amerických akcií, fond investující do zlata SPDR Gold Shares (GLD) či takzvaný index strachu VOLATILITY S&P 500.

Struktura databáze ETF

Pokud budete chtít hledat určité ETF, stačí v menu portálu kliknout na záložku Databáze ETF. Tato úvodní stránka slouží jako „rozcestník“, kde jsou fondy členěny do jednotlivých skupin. Pro názornost si můžeme uvést praktický příklad. Představte si, že hledáte ETF investující do německých akcií. V sekci Databáze ETF přejdete do kategorie Akciové ETF – rozdělení podle zemí. Zde vyberete odkaz na země Německo, Rakousko, Švýcarsko, Polsko. Jakmile kliknete na tento odkaz, zobrazí se vám seznam ETF. Pro rychlé hledání můžete využít vyhledávací pole nad tabulkou.

Databáze a seznamy ETF

Detail fondu

U jednotlivých fondů budou postupně doplňovány základní informace jako ISIN, rok založení fondu, replikačí poměr, způsob nakládání s dividendou, emitent ETF apod. Databáze ETF obsahuje základní informace k jednotlivým ETF, nenahrazují však factsheet daného fondu. Pro bližší prostudování ETF můžete využít odkaz na stránky burzy či emitenta. Aktuální kurzy ETF můžete sledovat na stránkách burzy.

Detail ETF

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další články z rubriky Téma dne

 

ETF na index DAX překvapilo investory i finanční experty

ETF na index DAX překvapilo investory i finanční experty

Hodnota indexu německých akcií DAX se za první čtvrtletí letošního roku vyhoupla o více než 22 procent. Kdo věřil ETF …

Zájem investorů o ETP dále roste

Zájem investorů o ETP dále roste

Ani v únoru zájem investorů o burzovně obchodované produkty (ETP) nepolevil. Druhý měsíc letošního roku poslali investoři do …

Energie: Investorský hit letošního jara

Energie: Investorský hit letošního jara

Miliardy dolarů tečou do burzovně obchodovaných fondů (ETF) zaměřených na ropu. Pět největších fondů obchodující ropu …

WisdomTree rozšiřuje nabídku smart beta ETF v Evropě

WisdomTree rozšiřuje nabídku smart beta ETF v Evropě

Společnost WisdomTree uvedla na německou burzu (trh Xetra) šest nových smart beta ETF. Všechny burzovně obchodované fondy investují …

V lednu se investoři zaměřili na dluhopisové ETP

V lednu se investoři zaměřili na dluhopisové ETP

V posledních dvou měsících roku 2014 vrcholil zájem investorů o burzovně obchodované produkty (ETP), které sledují akciové …

Emerging Markets: Hodně muziky za málo peněz

Emerging Markets: Hodně muziky za málo peněz

Rozvíjející se trhy jsou známé tím, že pohyby na nich jsou jako na horské dráze. Nicméně v tomto roce směřují k růstu a …