Indexy tento týden: stagnace poblíž maxim nebo mírný růst

graf

S ohledem na to, že na celkové situaci se nic nemění (americká centrální banka nadále pumpuje do ekonomiky 85 miliard dolarů měsíčně), očekáváme v právě začínajícím týdnu, že indexy budou pokračovat v mírném růstu nebo bočním trendu. Trhy by tento týden mohla ovlivnit americká data zaměstnanosti mimo zemědělský sektor (non-farm payrolls), která přicházejí každý první pátek v měsíci. Tato čísla totiž bere v potaz FED při svém rozhodování o měnové politice.

Devizové trhy: euro čeká na zasedání ECB, britská libra roste, japonský jen oslabuje

Na devizových trzích si v minulém týdnu euro vedlo na páru s dolarem celkem dobře – trh EUR/USD dokázal vyrůst až k úrovni rezistence na 1,3618 EUR/USD. Páteční zveřejnění úrovně inflace v Eurozóně dopadlo dobře (oproti očekávaným 0,8% dosáhla výsledku 0,9%, což je o 0,2 procentního bodu více, než v minulém měsíci). To může ECB uklidnit a donutit odložit zvažování dalšího uvolnění měnové politiky – což by mělo euru spíše pomoci. Více uvidíme tento čtvrtek, kdy se bude konat zasedání ECB. Další vývoj ceny eura se bude odvíjet od jeho výsledků.

Britská libra pokračovala ve významném růstu a v pátek uzavírala na 1,6367 GBP/USD. Libra i nadále roste, ve čtvrtek ji může ovlivnit zasedání Bank of England, které bude rozhodovat o úrokových sazbách. Jejich změna se ale v současné situaci neočekává.

Naopak japonský jen po proražení hranice 100 jenů za dolar dále klesá – Bank of Japan je totiž nespokojena s výsledky současné měnové politiky a zvažuje její další uvolnění. Očekává se další pokles jenu až k hranici 103 USD/JPY.

Očekávané události

Kromě zmíněných čtvrtečních zasedání ECB a Bank of England a pátečního zveřejnění dat zaměstnanosti mimo zemědělský sektor v USA ovlivní nepochybně trhy ještě zveřejnění indexů PMI a ISM z Evropy a z USA a projev předsedy rady guvernérů FEDu Bena Bernankeho.

Zdroj: Noble Markets

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.