ETF společností bojujících proti počítačové kriminalitě

bezpečnost dat

Počet citlivých údajů na internetu neustále narůstá. V posledních letech roste počet kybernetických útoků, což vyžaduje stále vyšší míru zabezpečení. Nové PureFunds ISE Cyber Security ETF se zaměřuje na akcie společností, jež přispívají k zajištění bezpečnosti.

V posledních letech narůstá počet citlivých informací uložených v počítačích, které jsou připojeny k internetu. Cílem všech institucí a firem je zajistit bezpečnost těchto dat. Ztráta osobních údajů, obchodních dat a jiných důvěrných informací patří mezi významné hrozby současnosti.

Zajímavost: Počet celosvětových kybernetických útoků mapují internetové stránky Cybermap

ETF s užším portfoliem

Portfolio nového PureFunds ISE Cyber Security TM ETF (HACK) je aktuálně složeno z 26 společností, jež přinášejí řešení k zajištění kybernetické bezpečnosti. Benchmarkem fondu je index ISE Cyber Security.

Z hlediska sektorového zaměření mají v portfoliu nejvyšší váhu firmy působící v oblasti softwarových systémů (59,5 %). Dále následují společnosti podnikající v oblasti komunikačních zařízení (17,6 %), aplikačního softwaru (6,8 %) a firmy poskytující konzultační a servisní služby v oblasti IT. Na infrastrukturu se zaměřuje téměř 90 procent společností a na servisní služby necelých 11 procent.

TIP: Seznamte se s ETF v naší Investiční akademii

Dominantní postavení v portfoliu mají akcie amerických společností (85,5 %). V menší míře jsou zastoupeny i akcie izraelských, japonských a nizozemských firem.

Významné světové společnosti

Pokud se podíváte podrobněji na složení portfolia, zjistíte, že investice směřují do akcií významných společností. Konkrétně se jedná například o obří společnosti Cisco Systems, Juniper Networks, Palo Alto Networks, FireEye či Symantec.

Nejvyšší váhu v portfoliu ETF má těchto deset společností: Vasco Data, Imperva, Palo Alto Networks, Splunk, Qualys, Intralinks, Infoblox, Radware, Symantec a Barracuda Networks. V portfoliu nechybí ani v česku dobře známá společnost AVG Technologies, která se zaměřuje na vývoj antivirových produktů.

Příležitost pro dlouhodobé investory?

Nové ETF je k dispozici od listopadu 2014 na burze v New Yorku (NYSE). Z hlediska nákladovosti jde o jeden z „dražších“ fondů – je uváděna celková roční nákladovost ve výši 0,75 %. Vzhledem ke specifickému zaměření jde však o nákladově velmi přijatelné řešení.

V současné době se jedná o jediné ETF, které se zaměřuje na oblast kybernetické bezpečnosti. Pokud budeme vycházet z předpokladu, že výdaje firem i státních institucí na ochranu dat v následujících letech porostou, může být tento fond zajímavým doplňkem portfolia dynamického investora.

Více se o PureFunds ISE Cyber Security TM ETF (HACK) dočtete na stránkách pureetfs.com. Aktuální tržní vývoj najdete na stránkách Yahoo.

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další články z rubriky Téma dne

 

ETF na index DAX překvapilo investory i finanční experty

ETF na index DAX překvapilo investory i finanční experty

Hodnota indexu německých akcií DAX se za první čtvrtletí letošního roku vyhoupla o více než 22 procent. Kdo věřil ETF …

Zájem investorů o ETP dále roste

Zájem investorů o ETP dále roste

Ani v únoru zájem investorů o burzovně obchodované produkty (ETP) nepolevil. Druhý měsíc letošního roku poslali investoři do …

Energie: Investorský hit letošního jara

Energie: Investorský hit letošního jara

Miliardy dolarů tečou do burzovně obchodovaných fondů (ETF) zaměřených na ropu. Pět největších fondů obchodující ropu …

WisdomTree rozšiřuje nabídku smart beta ETF v Evropě

WisdomTree rozšiřuje nabídku smart beta ETF v Evropě

Společnost WisdomTree uvedla na německou burzu (trh Xetra) šest nových smart beta ETF. Všechny burzovně obchodované fondy investují …

V lednu se investoři zaměřili na dluhopisové ETP

V lednu se investoři zaměřili na dluhopisové ETP

V posledních dvou měsících roku 2014 vrcholil zájem investorů o burzovně obchodované produkty (ETP), které sledují akciové …

Emerging Markets: Hodně muziky za málo peněz

Emerging Markets: Hodně muziky za málo peněz

Rozvíjející se trhy jsou známé tím, že pohyby na nich jsou jako na horské dráze. Nicméně v tomto roce směřují k růstu a …