Dva nové fondy pro spekulanty se zlatem

zlaté vejce

Společnost Direxion patří mezi lídry v oblasti alternativních investic. V současnosti uvádí na trh dvojici pákových burzovně obchodovaných fondů (ETF) na zlato. Pomocí těchto ETF lze spekulovat na růst i pokles ceny zlata.

Historie společnosti Direxion se začala psát v roce 1997. O úspěšnosti vypovídá objem aktiv ve správě – na konci března letošního roku obhospodařovala téměř osm miliard dolarů. Obchodní model společnosti je postaven na neustálé inovaci produktů a budování strategických vztahů s distribučními partnery. Direxion nabízí pákové i klasické indexové fondy a alternativní fondové produkty pro investiční poradce a sofistikované investory, kteří se snaží efektivně řídit rizika a výnosy v rámci býčích i medvědích trhů.

Novinky Direxion Daily Gold Bull 3X Shares (GLDL) a Direxion Daily Gold Bear 3X Shares (GLDS) patří do skupiny spekulativních fondů. Jak napovídá označení, fondy odráží trojnásobnou denní výkonnost (či inverzní výkonnost) sledovaného benchmarku. Tím je poslední prodejní cena standardního futures kontraktu na 100 trojských uncí zlata v aktuálním měsíci (Comex Gold 100 OZ Future).

Tyto pákové spekulativní ETF patří mezi „agresivní“ investiční nástroje. „Tím, že je vybraným trhům (v rámci krátkých i dlouhých pozic) poskytnuta expozice, napomáhá obchodníkům reagovat na krátkodobé cenové pohyby v rámci jejich investičních strategií,“ řekl Dan O’Neill, výkonný ředitel společnosti Direxion.

Zlato i zlaté futures jsou považovány za hru složenou z ekonomických, politických a měnových událostí. Mnoho investorů si myslí, že pokles ceny zlata započatý v loňském roce bude nadále pokračovat. S ETF Direxion Daily Gold Bull 3X Shares a Direxion Daily Gold Bear 3X Shares se nabízí odvážnější způsob, jak dosáhnout výnosů při růstu i poklesu ceny zlata. Je však důležité, aby investor chápal směry pohybu zlata.

Pákové i inverzní fondy patří k rizikovým spekulativním produktům. Hodí se pro investory, kteří chtějí aktivně řídit své pozice a současně si uvědomují rizika plynoucí z využití pákových produktů. Mnoho sofistikovaných aktivních obchodníků využívá ETF od společnosti Direxion k zajištění současných portfolií či „vytěžení“ volatility na trzích.

Společnost Direxion se věnuje rozvoji fondů, které dovolují zvýšenou expozici vůči široké škále známých indexů a napomáhá tak obchodníkům bránit se proti trhu či volatilitě tím, že sestavuje pružná portfolia.

Autorka: Zuzana Koňaříková, STOX.cz

Poznámka: text byl redakčně upraven

stox logoSTOX.CZ zprostředkovává online obchodování na více než 80 akciových trzích prostřednictvím platformy Trader Workstation. Nabízí velmi nízké poplatky a technickou a investiční podporu v češtině. Více na www.stox.cz.

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další články z rubriky Téma dne

 

ETF na index DAX překvapilo investory i finanční experty

ETF na index DAX překvapilo investory i finanční experty

Hodnota indexu německých akcií DAX se za první čtvrtletí letošního roku vyhoupla o více než 22 procent. Kdo věřil ETF …

Zájem investorů o ETP dále roste

Zájem investorů o ETP dále roste

Ani v únoru zájem investorů o burzovně obchodované produkty (ETP) nepolevil. Druhý měsíc letošního roku poslali investoři do …

Energie: Investorský hit letošního jara

Energie: Investorský hit letošního jara

Miliardy dolarů tečou do burzovně obchodovaných fondů (ETF) zaměřených na ropu. Pět největších fondů obchodující ropu …

WisdomTree rozšiřuje nabídku smart beta ETF v Evropě

WisdomTree rozšiřuje nabídku smart beta ETF v Evropě

Společnost WisdomTree uvedla na německou burzu (trh Xetra) šest nových smart beta ETF. Všechny burzovně obchodované fondy investují …

V lednu se investoři zaměřili na dluhopisové ETP

V lednu se investoři zaměřili na dluhopisové ETP

V posledních dvou měsících roku 2014 vrcholil zájem investorů o burzovně obchodované produkty (ETP), které sledují akciové …

Emerging Markets: Hodně muziky za málo peněz

Emerging Markets: Hodně muziky za málo peněz

Rozvíjející se trhy jsou známé tím, že pohyby na nich jsou jako na horské dráze. Nicméně v tomto roce směřují k růstu a …