Asijské akcie se dnes vydaly výše

srovnání fondů

Akcie ve středu mířily výše téměř v celém regionu, následujíc tak posilování amerických akcií poté, co se spotřebitelská důvěra dostala na své šestileté maximum. Vyšší než ohlášená hodnota 82,3 byla naposled v lednu roku 2008.

Australský index S&P/ASX 200 si polepšil o 0,8 % na 5 383,70 bodů, kopírujíc tak vývoj S&P 500, který posílil o 0,4 %. Nikkei 225 v Japonsku otevřel o 0,9 % výše, ale poté své zisky srazil na pouhé 0,1 %. Obchodníci tvrdí, že jistý sentiment je s koncem kvartálu zřejmý.

Hong-Kongský Hang Seng index otevřel o 1 % výše na hodnotě 21 952,26 bodů, poté co se včera propadl kvůli problémům s podnikovými dluhy.

Tahoun Čínských akciových trhů Agricultural Bank of China včera ohlašoval výsledky v souladu s odhady a tudíž utvrdil investory o úrovni rizikových úvěrů v zemi. Dnes vyhlašuje své výsledky Bank of China. Zdroj uvádí, že Čínská vláda má silnou pozici a nedovolí situaci s úvěrovými selháními dojít do katastrofických scénářů. Čínské akcie na Amerických trzích nejen díky tomuto optimismu ve středu posilovaly.

Jihokorejský Kospi povyrostl o 0,8% na 1 957,89 bodů díky silné důvěře v akceleraci růstu místní ekonomiky. Severní Korea vypálila do moře ve středu ráno dvě rakety středního doletu, což se však na trzích nijak neodrazilo.

Zdroj: Adam Vondruška, Fio banka, s využitím informací portálu MarketWatch

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další příspěvky v rubrice Zprávy z trhu

 

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Cena zlata se v závěru minulého týdne dostala těsně pod hranici 1200 dolarů. Stačilo k tomu vyjádření úředníků FEDu, kteří …

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Z hlavních akciových indexů z oblasti Asie/Pacifik dnes nejvíc ztrácel hongkongský Hang Seng, který odepsal 1,7 %. Index uzavřel na …

V USA netěží polovina ropných souprav

V USA netěží polovina ropných souprav

Poslední čtyři roky ukázaly nejrychlejší rozšíření produkce ropy v historii Spojených států. Důvodem je především …

Rychlý přehled očekávaných událostí

Rychlý přehled očekávaných událostí

Přinášíme rychlý přehled očekávaných událostí v České republice, Německu a USA. Česká republika: 09:00 CPI (m-m) …

EIA: Zásoby a produkce ropy

EIA: Zásoby a produkce ropy

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) zveřejnil vlastní odhady zásob a produkce ropy za minulý týden. Zásoby surové ropy …

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Výrobce elektrických automobilů Tesla Motors uvede nový model místo modelu S 60, který je nejlevnější verzí stále známějších …