Významné firmy z USA reportují výsledky

zprávy

Tento týden budou reportovat výsledky svého hospodaření významné firmy z USA, Polska, Německa i od nás. Mezi nejočekávanější bude bezesporu patřit americký gigant Pfizer, německé BMW či u nás Fortuna.

Pondělí 5. května

Z kraje týdne budeme očekávat výsledky amerického farmaceutického gigantu Pfizer (PFE). Následovat ho bude americká módní značka Kate Spade (KATE) a síť restaurací a dovážková služba Papa John’s International (PZZA). Další blok výsledků bude patřit maloobchodním řetězcům Weis Markets (WMK) a Tesco (TESO). V Německu se zaměříme na výsledky výrobce automobilů Audi (NSU) a nákladních vozů MAN (MAN). V ČR ani Polsku se nic významějšího neděje.

Úterý 6. května

V úterý se v Americe ukáže provider satelitního vysílání DirecTV (DTV), který nyní jedná o svém prodeji firmě AT&T. Dále nás bude zajímat výsledek hospodaření Eastman Kodak (KODK), který nyní podléhá velké restrukturalizaci. Další zajímavý titul z USA bude zajisté poskytovatel řešení pro užívání sluneční energie First Solar (FSLR) či leader zábavního průmyslu Walt Disney (DIS). V Německu bude zajímavé sledovat výsledky automobilové ikony BMW (BMW), letecké společnosti Lufthansa (LHA) či výrobce pneumatik Continental (CON). Dále reportují v tento den výsledky také Adidas (ADS) a Linde (LIN).

Středa 7. května

Středa bude také velice bohatá co do počtu výsledků. V USA to bude především technologická firma AVG (AVG) a internetový portál AOL (AOL). Dále poodhalí své hospodaření automobilová Tesla (TSLA), či aukční síň Sotheby’s (BID). Významější tituly doplní holding Pepco (POM). V Německu se ve středu bude také hodně dít, přičemž výsledky se čekají od banky Commerzbank (CBK) a konglomerátu Siemens (SIE). Dále ohlásí výsledky výrobce oblečení a dalších doplňků Hugo Boss (BOSS). Tento den budeme i u nás očekávat výsledky sázkové kanceláře Fortuna (BAAFOREG) a Komeční banky (BAAKOMB).

Čtvrtek 8. května

Ve čtvrtek se můžeme těšit na americké, německé i polské tituly. V USA budeme sledovat výrobce energetických nápojů Monster Beverage (MNST), dále síť restaurací Wendy´s (WEN) a provozovatele webového portálu TheStreet (TST). V Německu budou důležité výsledky Deutsche Telekom (DTE), dále obchodního giganta Metro (MEO) a v neposlední řadě také výrobce oblečení a doplňků Tom Tailor (TTI). V Polsku bude reportovat výrobce uhlí LWB (LWB).

Pátek 9. května

V pátek nás bude čekat výsledků výrazně méně. Za zmínku z USA stojí distributor ovoce a dalších potravin Chiquita Brands (CQB), či módní značka Ralph Lauren (RL). V Německu bude ohlašovat své výsledky provozovatel nemocnic Fresenius (FRE) a v Polsku uzavřou výsledkový týden hned tři společnosti. Banka Handlowy (BHW), dále ropná a plynná společnost PGNIG (PGN) a konečně textilní LPP (LPP).

Zdroj: Adam Vondruška, Fio banka

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další příspěvky v rubrice Zprávy z trhu

 

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Cena zlata se v závěru minulého týdne dostala těsně pod hranici 1200 dolarů. Stačilo k tomu vyjádření úředníků FEDu, kteří …

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Z hlavních akciových indexů z oblasti Asie/Pacifik dnes nejvíc ztrácel hongkongský Hang Seng, který odepsal 1,7 %. Index uzavřel na …

V USA netěží polovina ropných souprav

V USA netěží polovina ropných souprav

Poslední čtyři roky ukázaly nejrychlejší rozšíření produkce ropy v historii Spojených států. Důvodem je především …

Rychlý přehled očekávaných událostí

Rychlý přehled očekávaných událostí

Přinášíme rychlý přehled očekávaných událostí v České republice, Německu a USA. Česká republika: 09:00 CPI (m-m) …

EIA: Zásoby a produkce ropy

EIA: Zásoby a produkce ropy

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) zveřejnil vlastní odhady zásob a produkce ropy za minulý týden. Zásoby surové ropy …

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Výrobce elektrických automobilů Tesla Motors uvede nový model místo modelu S 60, který je nejlevnější verzí stále známějších …