Nový online borker láká klienty na nízké poplatky

burza a trhy

Druhý největší holandský broker pokračuje v expanzi do dalších evropských zemí, od dnešního dne mají jeho platformu k dispozici i čeští investoři. DEGIRO umožňuje institucionálním i drobným investorům obchodovat za stejných podmínek po celém světě bez jakýchkoliv limitů a skrytých nákladů. Díky svým sazbám, které jsou u nejčastěji obchodovaných akcií až o 80 % nižší než u konkurence, se chce stát největším on-line brokerem v Evropě.

Společnost založila pětice zkušených holandských makléřů v roce 2008. Nejprve zprostředkovávala obchody pouze profesionálním klientům, v roce 2013 zpřístupnila svou investiční platformu i drobným investorům. Během šesti měsíců se DEGIRO stala druhým největším holandským brokerem. Kromě Nizozemí dnes působí v Belgii a Francii a pokračuje ve své evropské expanzi. „V loňském roce bylo prostřednictvím naší platformy provedeno více než 5 milionů transakcí o přibližném objemu 10 miliard eur. V letošním roce očekáváme až dvojnásobný nárůst,“ uvedl ředitel a jeden ze zakladatelů Gijs Nagel.

Nejnižší poplatky

Prostřednictvím platformy na stránkách www.degiro.cz mají profesionální i drobní čeští investoři přístup na akciové trhy a k finančním produktům z celého světa. Výnosnost jejich investic do značné míry určuje výše transakčních poplatků. A to představuje největší konkurenční výhodu DEGIRO, jehož tarify jsou u nejčastěji obchodovaných akcií o 80% nižší než u ostatních brokerů působících v Česku a navíc jsou stejné pro institucionální i soukromé obchodníky. Přechodem k novému brokerovi tak čeští investoři mohou ušetřit 40 až 95 % nákladů. Kompletní přehled včetně srovnání s ostatními českými brokery je k dispozici na stránkách brokera.

Gijs Nagel ubezpečuje, že s nejnižšími poplatky nejsou spojena žádná rizika pro investory ani žádné skryté poplatky: „Tak nízké poplatky si můžeme dovolit díky naší efektivitě. Vyvinuli jsme vlastní platformu s využitím nejmodernějších technologií. Kvalitu našich služeb potvrzují testy nezávislých spotřebitelských organizací v Holandsku a Belgii.“

Supervize a bezpečnost

DEGIRO je investiční společnost a jako taková je pod dohledem nizozemského Úřadu pro finanční trhy a Nizozemské centrální banky (DNB), která dohlíží na ostatní aspekty jejího podnikání. V rámci své licence DEGIRO má oprávnění poskytovat své služby v rámci celé Evropské unie. Čeští klienti přitom mají k dispozici české webové stránky, zákaznickou podporu a korunový bankovní účet vedený u české pobočky Deutsche Bank.

Speciálně vyvinutá aplikace společnosti plně odpovídá všem požadavkům evropské legislativy.

Veškeré investice realizované prostřednictvím DEGIRO jsou uloženy v samostatné úschovně a jsou odděleny od společnosti DEGIRO, díky čemuž jsou v bezpečí a nemohou se nikdy stát konkurzní podstatou. Depozita společnost bezplatně uchovává ve zvláštním fondu (peněžní fond FundShare), který je investuje do bezpečných krátkodobých státních a korporátních dluhopisů s vysokým ratingem.

Registrace on-line a zdarma

DEGIRO nabízí bezplatnou, rychlou a snadnou registraci. Díky odvozeným bankovním identifikacím není pro její dokončení nutný žádný vlastnoruční podpis jakýchkoliv dokumentů. Peněžní převody na účet klienta lze realizovat prostřednictvím běžného bankovního příkazu, možnost využití platební karty je v přípravě.

Kromě Česka společnost aktuálně připravuje vstup na rakouský a polský trh, v následujících dvou letech chce své aktivity rozšířit do dalších 17 zemí. „Věříme, že kvalita našich služeb a nízké ceny české llinvestory osloví. Naším plánem je získat 25 až 50% podíl na zdejším trhu. V příštích letech se chceme stát předním evropským brokerem,“ odkrývá ambice své společnosti Gijs Nagel.

Zdroj: Tisková zpráva DEGIRO

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další příspěvky v rubrice Zprávy z trhu

 

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Cena zlata se v závěru minulého týdne dostala těsně pod hranici 1200 dolarů. Stačilo k tomu vyjádření úředníků FEDu, kteří …

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Z hlavních akciových indexů z oblasti Asie/Pacifik dnes nejvíc ztrácel hongkongský Hang Seng, který odepsal 1,7 %. Index uzavřel na …

V USA netěží polovina ropných souprav

V USA netěží polovina ropných souprav

Poslední čtyři roky ukázaly nejrychlejší rozšíření produkce ropy v historii Spojených států. Důvodem je především …

Rychlý přehled očekávaných událostí

Rychlý přehled očekávaných událostí

Přinášíme rychlý přehled očekávaných událostí v České republice, Německu a USA. Česká republika: 09:00 CPI (m-m) …

EIA: Zásoby a produkce ropy

EIA: Zásoby a produkce ropy

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) zveřejnil vlastní odhady zásob a produkce ropy za minulý týden. Zásoby surové ropy …

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Výrobce elektrických automobilů Tesla Motors uvede nový model místo modelu S 60, který je nejlevnější verzí stále známějších …