Trhy pozvolna pokračují v růstu

růst trhů

Úvod úterního obchodování byl ve znamení růstu a v úvodu také hlavní indexy nabraly největší část svých zisků. Trhy si včera polepšily více než o půl procenta. S necelým procentem růstu na tom byl nejlépe technologický Nasdaq. Mírný pokles během dne byl způsoben vystoupením člena FEDu, Williamse, který řekl, že FED bude průběžně pokračovat ve snižování objemu QE, případně do konce roku QE může být i zcela ukončeno.

Indexy však drobný intradenní pokles umazaly. Z makrodat zmiňme znatelně lepší výsledek schodku zahraničního obchodu. Dnešní makro však přinese zajímavější údaje a to ADP změnu zaměstnanosti a zápis z posledního jednání FEDu, na kterém došlo k prvnímu snížení QE. Zveřejněn bude také stav zásob ropy, která v posledních dnech výrazně korigovala. Včerejší den končila ropa na ceně 93,8 USD za barel, zlato mírně ztrácelo k ceně 1230 USD za unci a pár EUR/USD končil téměř beze změny na hodnotě 1,3615.

Nejvíce se v úterý dařilo sektoru zdravotnictví a farmacie se ziskem 1,2 %, pozadu zůstaly konglomeráty, které si připsaly 0,1 %.

Zdroj: STOX.cz

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.