Investoři budou sledovat výsledek zasedání ECB

tržní výhledy

Ústředním bodem dnešního obchodního dne bude zasedání ECB. Stejně jako v minulých měsících je hlavní tématem dezinflace a neutichající hrozba deflačních tlaků.

Tradičně ve 13:45 ECB oznámí výši úrokových sazeb a ve 14:30 bude zahájena tisková konference guvernéra ECB Draghiho. Na trhu se spekuluje, že zástupci ECB představí nějaký nástroj ke zvýšení inflace. Pokud se tak nestane, bude muset Draghi vysvětlit, proč nevnímá nízkou úroveň inflace jako hrozbu.

Pouze 3 z 57 oslovených bank čeká snížení sazeb, což ukazuje, že tento nástroj již nemá takovou sílu jako v minulosti. Spekuluje se o možném dalším kole LTRO, snížení požadavků na kolaterál nebo dokonce o programu kvantitativního uvolňování. Dnešní den bude bohatý na makrodata. Mezi ta nejvýznamnější patří výše zmíněné výstupy ze zasedání ECB a ve 14:30 počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Během dopoledních hodin bude zveřejněn vývoj celkového PMI a PMI ve službách v Německu a v eurozóně. V 15:45 bude tento ukazatel reportován i v USA.

ASIE

Čína

  • Dlouho se spekulovalo o roli vlády v případě, že by se čínská ekonomika měla ubírat jiným, než předpokládaným směrem.
  • Včera byl představen fiskální balíček k podpoře ekonomického růstu. Vláda vyčlení 24 mld. USD na výstavbu infrastruktury v méně rozvinutých oblastech Číny.
  • Přes noc byly zveřejněny ukazatele PMI ve službách a celkový PMI za březen dle HSBC, které byly v souladu s očekáváním a nevyvolaly na trzích silnou reakci.

Zdroj: Cyrrus

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další příspěvky v rubrice Zprávy z trhu

 

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Cena zlata se v závěru minulého týdne dostala těsně pod hranici 1200 dolarů. Stačilo k tomu vyjádření úředníků FEDu, kteří …

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Z hlavních akciových indexů z oblasti Asie/Pacifik dnes nejvíc ztrácel hongkongský Hang Seng, který odepsal 1,7 %. Index uzavřel na …

V USA netěží polovina ropných souprav

V USA netěží polovina ropných souprav

Poslední čtyři roky ukázaly nejrychlejší rozšíření produkce ropy v historii Spojených států. Důvodem je především …

Rychlý přehled očekávaných událostí

Rychlý přehled očekávaných událostí

Přinášíme rychlý přehled očekávaných událostí v České republice, Německu a USA. Česká republika: 09:00 CPI (m-m) …

EIA: Zásoby a produkce ropy

EIA: Zásoby a produkce ropy

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) zveřejnil vlastní odhady zásob a produkce ropy za minulý týden. Zásoby surové ropy …

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Výrobce elektrických automobilů Tesla Motors uvede nový model místo modelu S 60, který je nejlevnější verzí stále známějších …