ETF inspirované kroky uznávaných miliardářů

jednání analytiků

Chtěli byste mít portfolio sestavené z titulů, kterým věří ostřílení investoři jako Warren Buffett, George Soros či Carl Icahn? Řešením může být nové ETF od společnosti Direxion Investments. Jaká je hlavní investiční myšlenka tohoto fondu? Ze kterých titulů je sestaveno?

Společnost Direxion Investments je mezi investory velmi dobře známá svojí širokou nabídkou pákových a inverzních burzovně obchodovaných fondů (ETFs). V srpnu letošního roku se nabídka rozrostla o další zajímavý fond Direxion iBillionaire Index ETF (IBLN).

Tento burzovně obchodovaný fond kopíruje výkonnost indexu iBillionaire (NYSE:BILLION), který sleduje kroky slavných investorů a manažerů hedge fondů jako je Warren Buffett, George Soros, Carl Icahn, John Paulson či David Einhorn.

Třicítka nejlepších amerických akcií

Portfolio fondu je sestaveno z akcií 30 společností z indexu S&P 500. Jedná se o společnosti s nejvyšší tržní kapitalizací, které drží ve svých portfoliích fondy řízené zmíněnými úspěšnými investory. Z tohoto pohledu se jedná o „výběrové ETF“, z 500 akcií z indexu S&P 500 je totiž vyřazeno na 470 společností. Všechny akcie v portfoliu musí být obchodovány na NYSE nebo NASDAQu a jejich tržní kapitalizace je minimálně jedna miliarda dolarů.

Vzhledem k nižšímu počtu titulů se jedná o koncentrované portfolio, což však nemusí být nutně na škodu. Praxe již několikrát ukázala, že v portfoliích řady fondů najdete „výplňové“ tituly, které sráží výkonnost celého fondu. ETF od Direxionu sází na ty „nejlepší“.

Napříč mnoha sektory

Manažer fondu investuje do společností z různých sektorů. Nejvyšší váhu v portfoliu má aktuálně sektor informačních technologií (34,9 %), dále energetika (17,8 %), finance (13,4 %) a spotřební sektor (13,3 %). Méně než desetiprocentní váhu mají firmy ze sektorů zdravotní péče, průmyslu, telekomunikací a materiálů.

V desítce nejvýznamnějších titulů naleznete společnosti Williams Companies, Micron Technology, Apple, Halliburton či Google. Všech deset společností se podílí na celkovém portfoliu necelými 37 procenty.

ETF může překonat index S&P 500

Fond Direxion iBillionaire Index ETF byl založen teprve letos v srpnu, proto zatím nemůžeme hodnotit úspěšnost zvolené strategie výběru. Od svého založení si index iBillionaire připsal více než 16 %, v případě S&P 500 to bylo 11,8 %.

Úspěšnost strategie lze testovat i na historických datech (tzv. backtesting). Podle výpočtů magazínu Forbes by byla za posledních osm let výkonnost indexu iBillionaire oproti indexu S&P 500 přibližně dvojnásobná.

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další články z rubriky Téma dne

 

ETF na index DAX překvapilo investory i finanční experty

ETF na index DAX překvapilo investory i finanční experty

Hodnota indexu německých akcií DAX se za první čtvrtletí letošního roku vyhoupla o více než 22 procent. Kdo věřil ETF …

Zájem investorů o ETP dále roste

Zájem investorů o ETP dále roste

Ani v únoru zájem investorů o burzovně obchodované produkty (ETP) nepolevil. Druhý měsíc letošního roku poslali investoři do …

Energie: Investorský hit letošního jara

Energie: Investorský hit letošního jara

Miliardy dolarů tečou do burzovně obchodovaných fondů (ETF) zaměřených na ropu. Pět největších fondů obchodující ropu …

WisdomTree rozšiřuje nabídku smart beta ETF v Evropě

WisdomTree rozšiřuje nabídku smart beta ETF v Evropě

Společnost WisdomTree uvedla na německou burzu (trh Xetra) šest nových smart beta ETF. Všechny burzovně obchodované fondy investují …

V lednu se investoři zaměřili na dluhopisové ETP

V lednu se investoři zaměřili na dluhopisové ETP

V posledních dvou měsících roku 2014 vrcholil zájem investorů o burzovně obchodované produkty (ETP), které sledují akciové …

Emerging Markets: Hodně muziky za málo peněz

Emerging Markets: Hodně muziky za málo peněz

Rozvíjející se trhy jsou známé tím, že pohyby na nich jsou jako na horské dráze. Nicméně v tomto roce směřují k růstu a …