Tři nové ETF na trhu Xetra

etf

Nabídka burzovně obchodovaných fondů na německé Xetře se rozrostla o tři nové produkty. Fondy se zaměřují na italské, americké a evropské akcie. Všechny produkty pocházejí z dílny Amundi.

Amundi ETF MSCI Italy UCITS ETF nabízí investorům přístup k italským akciím zařazeným v indexu MSCI Italy. Tento index tvoří akcie 25 společností s vysokou či střední tržní kapitalizací. Všechny tyto tituly pokrývají přibližně 85 % italského akciového trhu.

Na pokles amerických akcií si můžete zaspekulovat prostřednictvím Amundi ETF Short MSCI USA Daily UCITS ETF. Tento fond sleduje denní změny amerických akcií. Referenční index je složen z více než 600 titulů, které dohromady reprezentují 85 % tržní kapitalizace amerických akcií.

Amundi ETF STOXX Europe 50 UCITS ETF sleduje výkonnost 50 největších evropských společností. Referenční index je konstruován jako kapitalizační, společnosti do portfolia jsou tedy vybírány na základě tržní kapitalizace společností. I když se jedná o fond s nižším počtem titulů, váha jedné společnosti je omezena na maximálně 10 %.

V současné době tvoří nabídku trhu Xetra 1 031 burzovně obchodovaných fondů. Z hlediska šíře nabídky a průměrného měsíčního objemu obchodů (v průměru 10 miliard euro) je Xetra nejvýznamnějším místem pro obchodování s ETF v Evropě.

Zdroj: Deutsche Börse AG

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další příspěvky v rubrice Zprávy z trhu

 

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Cena zlata se v závěru minulého týdne dostala těsně pod hranici 1200 dolarů. Stačilo k tomu vyjádření úředníků FEDu, kteří …

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Z hlavních akciových indexů z oblasti Asie/Pacifik dnes nejvíc ztrácel hongkongský Hang Seng, který odepsal 1,7 %. Index uzavřel na …

V USA netěží polovina ropných souprav

V USA netěží polovina ropných souprav

Poslední čtyři roky ukázaly nejrychlejší rozšíření produkce ropy v historii Spojených států. Důvodem je především …

Rychlý přehled očekávaných událostí

Rychlý přehled očekávaných událostí

Přinášíme rychlý přehled očekávaných událostí v České republice, Německu a USA. Česká republika: 09:00 CPI (m-m) …

EIA: Zásoby a produkce ropy

EIA: Zásoby a produkce ropy

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) zveřejnil vlastní odhady zásob a produkce ropy za minulý týden. Zásoby surové ropy …

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Výrobce elektrických automobilů Tesla Motors uvede nový model místo modelu S 60, který je nejlevnější verzí stále známějších …