Které firmy mohou přinést zajímavou dividendu?

kalkulačky etf

Duben a květen patří mezi měsíce bohaté na dividendy, většina firem v Česku i v Evropě má právě v tomto období svoje rozhodné dny pro nárok na dividendu.

Dividendové výnosy evropských firem nejsou tak vysoké, jak jsme zvyklí u titulů obchodovaných an burze v Praze, ale i tak mohou být pro konzervativnější investory zajímavým doplňkem.

Z evropských automobilek nabízí nejzajímavější dividendový výnos německý Daimler (cca 3,4 % p.a., ex-date je stanoven na 10. 4. 2014) dále BMW (2,9 % p.a., ex-date 16.5.2014) a Volkswagen (2,3 % p.a., ex-date 14.5.2014).

Nejvyšší dividendu nabízí španělská Banco Santander (9,2 % p.a., ex-date 14.4.2014, dividenda se vyplácí čtvrtletně) a francouzská energetika GDF Suez (7,6 % p.a., ex-date 30.4.2014) nebo italská Eni SpA (6,2 % p.a., ex-date 19.5.2014).

Zdroj: Pavel Skořepa. STOX.cz

stox logoSTOX.CZ zprostředkovává online obchodování na více než 80 akciových trzích prostřednictvím platformy Trader Workstation. Nabízí velmi nízké poplatky a technickou a investiční podporu v češtině. Více na www.stox.cz.

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další příspěvky v rubrice Zprávy z trhu

 

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Cena zlata se v závěru minulého týdne dostala těsně pod hranici 1200 dolarů. Stačilo k tomu vyjádření úředníků FEDu, kteří …

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Z hlavních akciových indexů z oblasti Asie/Pacifik dnes nejvíc ztrácel hongkongský Hang Seng, který odepsal 1,7 %. Index uzavřel na …

V USA netěží polovina ropných souprav

V USA netěží polovina ropných souprav

Poslední čtyři roky ukázaly nejrychlejší rozšíření produkce ropy v historii Spojených států. Důvodem je především …

Rychlý přehled očekávaných událostí

Rychlý přehled očekávaných událostí

Přinášíme rychlý přehled očekávaných událostí v České republice, Německu a USA. Česká republika: 09:00 CPI (m-m) …

EIA: Zásoby a produkce ropy

EIA: Zásoby a produkce ropy

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) zveřejnil vlastní odhady zásob a produkce ropy za minulý týden. Zásoby surové ropy …

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Výrobce elektrických automobilů Tesla Motors uvede nový model místo modelu S 60, který je nejlevnější verzí stále známějších …