Facebook opět láme rekordy

Růst kurzu

Facebook je sociální síť s více než jednou miliardou uživatelů. Společnost se dostala do povědomí investorů 18. května 2012 svým „nevydařeným“ IPO, když za cenu 38 dolarů vstoupila na burzu. Cena krátkodobě vystoupala ke 45 dolarům a následně se propadla až pod úroveň 18 dolarů.

Dnes se cena pohybuje poblíž 70 dolarů, což dává za poslední rok zhodnocení o 160 procent. Za růstem ceny stojí hned několik faktorů.

Graf: Vývoj kurzu akcií společnosti Facebook

Facebook

Prvním příznivým signálem jsou celkově rostoucí příjmy z reklamy, a to především z reklamy v mobilních telefonech. V této oblasti se Facebook stává velice úspěšným. Zatímco při vstupu na burzu byl podíl z reklamy v mobilních telefonech minimální, v současnosti tvoří 53 procent všech tržeb z reklamy.

Druhým důvodem výrazného růstu je i nákup služby WhatsApp za 19 miliard dolarů. Tuto službu celosvětově používá téměř půl miliardy uživatelů.

Během března 2014 navíc akcie Facebooku obdržely zvýšení cílové ceny hned od několika společností. Mezi nimi i společnost UBS, která stanovila cílovou cenu na 90 dolarů.

Na vývoji akcií Facebooku a dalších sociálních sítí (LinkedIN, Twitter) se mohou investoři podílet i prostřednictvím burzovně obchodovaných fondů. Přístup k těmto akciím nabízí například Global X Social Media Index ETF. Přečtěte si článek Jak dostat do portfolia Jak dostat do portfolia akcie Twitteru, Facebooku, LinkedInu…?

Zdroj: Článek vychází z příspěvku portálu eakcie.cz

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další příspěvky v rubrice Zprávy z trhu

 

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Cena zlata se v závěru minulého týdne dostala těsně pod hranici 1200 dolarů. Stačilo k tomu vyjádření úředníků FEDu, kteří …

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Z hlavních akciových indexů z oblasti Asie/Pacifik dnes nejvíc ztrácel hongkongský Hang Seng, který odepsal 1,7 %. Index uzavřel na …

V USA netěží polovina ropných souprav

V USA netěží polovina ropných souprav

Poslední čtyři roky ukázaly nejrychlejší rozšíření produkce ropy v historii Spojených států. Důvodem je především …

Rychlý přehled očekávaných událostí

Rychlý přehled očekávaných událostí

Přinášíme rychlý přehled očekávaných událostí v České republice, Německu a USA. Česká republika: 09:00 CPI (m-m) …

EIA: Zásoby a produkce ropy

EIA: Zásoby a produkce ropy

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) zveřejnil vlastní odhady zásob a produkce ropy za minulý týden. Zásoby surové ropy …

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Výrobce elektrických automobilů Tesla Motors uvede nový model místo modelu S 60, který je nejlevnější verzí stále známějších …