Další jednání o snížení tempa QE

jednání analytiků

Včera byl zveřejněn zápis z prosincového zasedání Fedu (tzv. Fed Minutes). Hlavním tématem bylo snížení tempa QE. Poprvé se většina bankéřů shodla na tom, že přínosy kvantitativního uvolňování se s postupem času snižují a současně roste riziko destabilizace finančního systému.

Díky této většinové shodě je tedy možné, že k úplnému ukončení QE dojde dříve, než bylo původně předpokládáno. Dosud se očekávalo postupné snižování QE na každém zasedání FOMC s tím, že k úplnému ukončení této politiky by mělo dojít v prosinci letošního roku. Akciové trhy na vydání zápisu nijak zásadně nereagovaly a například index S&P 500 ukončil obchodování na záporné nule. Předpoklad snižování objemu kvantitativního uvolňování je vyvažován příslibem déletrvající politikou nízkých úrokových sazeb.

Dnešní události

MMF: Dle šéfky Mezinárodního měnového fondu, Christiane Lagardové dojde v příštích třech týdnech k revizi očekávaného růstu globální ekonomiky.

Zasedání ECB: Evropská centrální banka dnes v 13:45 zveřejní sazby, následně od 14:30 bude probíhat tisková konference. Sazby by měly být zachovány na současných úrovních. Očekává se slovní vyjádření k momentálním hlavním problémům jako je nízké poskytování úvěrů či hrozba deflace.

Zdroj: Cyrrus

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.