Dnes investory nečekají významnější události

trhy

Americké akciové indexy včera zaznamenaly poměrně silnou rally, když během dne přidaly 1 %. Trhy pozitivně reagují na rozhodnutí senátního bankovního výboru, který schválil nominaci Janet Yellenové na budoucí šéfku Fedu.

Po rozhodnutí senátní komise bude následovat hlasování v celém Senátu, kde má Yellenová poměrně silnou podporu a bylo by překvapením, kdyby se senátoři neřídili doporučením bankovní komise. Dalším pozitivním impulsem byla včerejší lepší data z amerického trhu práce.

Na trzích panuje všeobecný optimismus a objevují se doporučení, aby investoři přešli k rizikovějším aktivům. Díky tomu, že dnes nejsou očekávány žádné významnější události, mělo dnes probíhat obchodování v klidném duchu s poměrně nízkou mírou volatility.

EVROPA 

Německo

  • Dnes v 8:00 byla zveřejněna data o růstu HDP, která byla v souladu s očekáváním. Německo ve 3Q mezikvartálně rostlo o 0,3 %.
  • Ekonomický růst byl tažen zejména domácí poptávkou.
  • Kapitálové investice rostly o 1,6 %, což je výrazně nad odhady, které očekávaly růst o 0,7 %. Osobní spotřeba byla naopak o 0,1 p.b. nižší, než se očekávalo.

Řecko

  • Podle MMF má Řecko v současnosti dostatek hotovosti a nemusí tak řešit akutní problémy s financováním. Zástupci Troiky se na uvolnění další části pomoci zatím nedohodli.
  • Kontrola se protahuje a údajně se řeší „velmi složité otázky“.

Zdroj: společnost Cyrrus

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.