Zlato posiluje, měď v nejdelší sérii propadů za 18 let

zlato

Dubnové futures kontrakty na zlato si během uplynulé obchodní seance připsaly 1,6% zisk a uzavřely tak na 1259,90 USD za trojskou unci. Může za to včerejší propad akciových trhů, který přinutil investory hledat alternativní investiční příležitost jakou je právě zlato. Akciové trhy přinejmenším v USA však mají sklon korigovat již více než týden. Pro zlato hovoří i známky zpomalení průmyslové výroby v USA stejně jako zvýšení úrokových sazeb skrze centrální banky v některých zemích od Turecka až po Jihoafrickou republiku.

Měď ani včera nezastavila drtivou sérii propadů. Včerejší den byl dokonce devátým v řadě za sebou, kdy cena tohoto kovu uzavřela níže. Jde tak o nejdelší sérii propadů na mědi za posledních 18 let. Ke včerejšímu poklesu přispělo zpomalení průmyslu v Číně. Index nákupních manažerů zde v lednu klesnul na hodnotu 50,5 z prosincových 51. Celkově pak pro zlevňování mědi hovoří odhad Goldman Sachs, který počítá, že v letošním roce produkce rafinované mědi předčí poptávku o 385 000 tun. Březnové futures na měď včera na CME klesly o 0,4% na 318,35 USD za váhovou libru.

Zdroj: Colosseum

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.