Úterý ve znamení poklesu trhů

graf

Úterý přineslo na trhy další pokles. Příčinu lze hledat v makrodatech následujících dní. Očekává se zveřejnění důležitých čísel, která budou mít patrně vliv na další rozhodování FEDu o dalším vývoji QE, na což je trh silně citlivý.

Negativní sentiment na trhy také přinesla zpráva, že dle soudního rozhodnutí je Detroit způsobilý k bankrotové ochraně před věřiteli. Jde o největší bankrotující město v historii USA. Z makrodat zmiňme index ekonomického optimismu, který lehce zklamal očekávání, oproti minulému výsledku si však polepšil.

Dnes nás čeká údaj o změně zaměstnanosti, PMI index nevýrobního sektoru, schodek obchodní bilance, prodeje nových domů a večer pak Béžová kniha FEDu.

Zlato včera zůstalo téměř bez pohybu na ceně 1222 dolarů za unci, naproti tomu ropa v očekávání lepších makrodat v následujících dnech posílila téměř o 2,5 % k ceně 96 dolarů za barel. Pár EUR/USD končil na hodnotě 1,3590.
Nejvíce dnes ztrácel sektor financí, který oslabil o -1,1 %. Sektor spotřebního zboží se jako jediný udržel v drobném zisku 0,1 %.

Gainer S&P 500: Abercrombie & Fitch Co. (ANF): +5,76 %
Looser S&P 500: Pitney Bowes Inc. (PBI): -4,30 %

Top gainer: OncoMed Pharmaceuticals, Inc.(OMED): +87,14 %
Top looser: Camtek Ltd. (CAMT): -21,22 %

Zdroj: Grant Capital