Pravděpodobnost redukce QE se zvýšila

peníze

Nejzajímavější událostí včerejšího dne byly proslovy několika šéfů Fedu. Jejich názory ohledně uvolňování QE se různí. Pro trhy byl však nejdůležitější proslov prezidenta St. Louis Fedu, který má na nejbližším zasedání bankovní rady hlasovací právo.

James B. Bullard včera prohlásil, že pravděpodobnost redukce QE se zvýšila, přičemž inflace je pořád nízká. Bullard si tedy dovede představit snížení tempa kvantitativního uvolňování už nyní, avšak jen velmi pozvolné. Richad W. Fischer, šéf Dallas Fedu prohlásil, že je nutné QE ukončit co nejdříve. Dle něj totiž převažují náklady spojené s tak rozvolněnou měnovou politikou nad jejími přínosy. Jeffrey M. Lacker šéf Richmond Fedu již nepředpokládá další silné zlepšení trhu práce a je spíše opatrnější co do snižování kvantitativního uvolňování. Všichni zástupci Fedu se však shodli na tom, že další vývoj měnové politiky závisí hlavně na nově příchozích makrodatech. Index S&P 500 na tyto zprávy nijak markantně nereagoval, včerejší obchodování se neslo v duchu nízké volatility (jen 5 bodů rozsah S&P 500). I tak však byl index schopen uzavřít obchodování na novém historickém maximu.

EVROPA

Ministři financí EZ:

  •     Ministři financí eurozóny schválili uvolnění další tranše pomoci pro Kypr.
  •     Dnes je na programu projednávání jednotného bankovního dozoru.

Zdroj: Cyrrus

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.