Robotické ETF překonalo hranici 100 milionů USD v AUM

roboti

Aktiva pod správou (AUM) u ROBO-STOX Global Robotics and Automation Index ETF se od svého vzniku rozrostla na více než 100 milionů dolarů (vznik 22. října 2013).

Fond je obchodován na americké burze Nasdaq skrze platformu Exchange-Traded Concepts a od svého počátku k 4. březnu 2014 si zde připsal 10,4 % a obchodoval se za 24,45 dolaru. Pro srovnání americký index S&P 500 za stejné období dosáhl pouze o 7,6 %.

Tento fond kopíruje vývoj ROBO-STOX Global Robotics and Automation Indexu, který je prvním benchmarkovým indexem zaměřeným výhradně na sledování vývoje robotických a automatizačních společností. Zmíněný index je složen ze 78 domácích i mezinárodních firem s tržní kapitalizací minimálně 200 milionů dolarů. Tyto společnosti také musí splňovat další kritéria stanovená S&P DJI Global Broad Market Indexem.

“Robotický a automatizační sektor dosáhl bodu, kdy se roboti stávají vice sofistikovanými, ale také méně nákladnými na integraci,” řekl Rob Wilson, CEO společnosti ROBO-STOX. Dále dodává: “Naše ETF dává investorům možnost profitovat na pokračující expanzi producentů a dodavatelů v dynamickém a rostoucím odvětví.”

Fond překonal hranici 75 milionů dolarů v AUM 28. ledna 2014. Tento růst se shoduje s rostoucí celosvětovou implementací robotů v různých odvětvích. Organizace International Federation of Robotics očekává, že celosvětové prodeje robotů budou růst 6% tempem mezi roky 2014 a 2016 a firmám po celém světě bude dodáno přes 190 000 průmyslových robotů v roce 2016. Nutno také zmínit rostoucí míru investic a spolupráce s robotickým sektorem ze strany firem jako je Google, Apple či Amazon.

“Robotický a automatizační průmysl historicky vždy přitahoval pozornost venture kapitálu v Silicon Valley, avšak s tím jak roboti začali hrát významnější roli ve výrobních procesech a dalších oblastech, tak se i Wall Street a širší investorská základna o tento sektor začala zajímat pozorněji,” uvedl Frank Tobe, spoluzakladatel ROBO-STOX a vydavatel The Robot Report. “Náš fond a index poskytuje investorům spolehlivé měřítko pro posouzení výkonnosti celosvětového robotického a automatizačního sektoru, stejně jako individuálních společností.”

Zdroj: Tomáš Kvapil, STOX.cz

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

stox logoSTOX.CZ zprostředkovává online obchodování na více než 80 akciových trzích prostřednictvím platformy Trader Workstation. Nabízí velmi nízké poplatky a technickou a investiční podporu v češtině. Více na www.stox.cz.

Další příspěvky v rubrice Zprávy z trhu

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Cena zlata se v závěru minulého týdne dostala těsně pod hranici 1200 dolarů. Stačilo k tomu vyjádření úředníků FEDu, kteří …

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Z hlavních akciových indexů z oblasti Asie/Pacifik dnes nejvíc ztrácel hongkongský Hang Seng, který odepsal 1,7 %. Index uzavřel na …

V USA netěží polovina ropných souprav

V USA netěží polovina ropných souprav

Poslední čtyři roky ukázaly nejrychlejší rozšíření produkce ropy v historii Spojených států. Důvodem je především …

Rychlý přehled očekávaných událostí

Rychlý přehled očekávaných událostí

Přinášíme rychlý přehled očekávaných událostí v České republice, Německu a USA. Česká republika: 09:00 CPI (m-m) …

EIA: Zásoby a produkce ropy

EIA: Zásoby a produkce ropy

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) zveřejnil vlastní odhady zásob a produkce ropy za minulý týden. Zásoby surové ropy …

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Výrobce elektrických automobilů Tesla Motors uvede nový model místo modelu S 60, který je nejlevnější verzí stále známějších …