Jak v úterý obchodovala Amerika

burza

Úterní obchodování bylo zpočátku opět nerozhodné po slabším výsledku spotřebitelské důvěry, která nenaplnila očekávání a poklesla oproti minulému výsledku. V druhé polovině dne se však indexy přece jen rozhodly k mírnému růstu. Pozitivně vyzněl výsledek výrobního indexu richmondského FEDu a také index cen domů mírně vzrostl. Vyšší byl i počet vydaných stavebních povolení.

Technologický Nasdaq rostl přibližně o půl procenta podpořen více než dvouprocentním posílením ceny akcií společnost Apple. Další velké indexy se v závěru poměrně rychle vyprodaly a končily prakticky na nule.

Zlato zůstává na ceně blízko 1242 USD za unci, ropa mírně ztrácela pod cenu 94 USD za barel a pár EUR/USD mírně posílil k hodnotě 1,3570. Nejvíce ztrácely utility, které odepsaly -0,9 %, naproti tomu konglomeráty přidaly 0,7 %.

Zdroj: STOX.cz

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.