Amerika ve středu uzavřela v blízkosti nuly

burza

Středeční obchodování bylo poněkud nerozhodné a trhy se pohybovaly jak v kladném, tak v záporném teritoriu. V závěru dne se pohybovaly v blízkosti nuly.

Před zahájením obchodování byla zveřejněna změna zaměstnanosti, která výrazně překonala očekávání, schodek obchodní bilance se příliš od očekávání nelišil, mírně slabší byl index PMI nevýrobního sektoru. V druhé polovině obchodního dne byla zveřejněna Béžová kniha FEDu o stavu ekonomiky. Ta přinesla potvrzení dalšího mírného růstu ekonomiky, podobně jako tomu bylo již několikrát. Mírný optimismus také údajně panuje v pohledu na vánoční sezónu retailových prodejců, silnější byly také prodeje vozidel. Sektor služeb vykazuje stabilní růst. Inflace zůstává pod kontrolou. Pro další jednání FEDu, které by mělo proběhnout v předvánočním týdnu, bude pro další rozhodování o vývoji QE, podstatný páteční údaj o procentu nezaměstnanosti a přírůstek pracovních míst mimo zemědělství.

Další růstový den zaznamenala ropa, která posílila nad 97 USD za barel a o necelá dvě procenta si polepšilo i zlato, které se v závěru dne pohybovalo na ceně 1244 USD za unci. Pár EUR/USD se drží mírně pod hodnotou 1,36.

Dařilo se sektoru konglomerátů se ziskem 0,4 %, pozadu zůstal sektor služeb, který ztrácel -0,4 %.

Zdroj: Grant Capital

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.