Tržby Googlu vzrostly o 19 procent

události

Tržby Googlu, amerického internetového giganta, v prvním kvartále vzrostly na 15,4 mld. dolarů (+19 %). Čistý zisk dosáhl 3,45 mld. dolarů (+3,3 %) neboli 5,04 dolaru na jednu akcii. I přes velice solidní růst se provozní ukazatele nedokázaly vyrovnat očekáváním analytiků a akcie v after-hours klesly až o 6 %.

Jedinou kaňkou na výsledcích byla i nadále klesající cena reklamy, která poklesla o 9 %. Důvodem je přechod uživatelů od PC k mobilním telefonům a tabletům, kde je cena reklamy nižší z důvodu menších displejů.

Výsledky zahrnují i příjem 2,9 mld. dolarů, za které byla prodána divize mobilních telefonů Motorola do rukou čínské firmy Lenovo. Motorola v prvním kvartálu hospodařila se ztrátou 198 mil. dolarů a jen potvrdila, že ani „hoši od Googlu nejsou neomylní, když za ni před necelými dvěma roky zaplatili 12,4 mld. dolarů.

Provozní zisk dosáhl 4,12 mld. (+27 %), provozní cash flow vzrostlo na 4,4 mld. dolarů (+21 %)a hotovost na účtech Googlu ke konci čtvrtletí činila 16,6 mld. dolarů. Google tak má potřebnou palebnou sílu k dalším investicím do nových technologií z oblastí jako jsou nositelné počítače, auta bez řidičů či létající drony s internetovým pokrytím. V minulém roce byla největší akvizicí Google koupě firmy Nest, zabývající se „inteligentními termostaty a požárními hlásiči, za 3,2 mld. dolarů. Vedení společnosti naznačilo, že v podobných akvizicích má v plánu pokračovat i nadále.

Akcie (GOOGL) zprvu na výsledky reagovaly negativně, když v after-marketu oslabily až o 6 %, ale postupně ztrátu snižují a jejich cena se aktuálně pohybuje kolem cenové úrovně 540 dolarů.

TIP: O možnostech investování do akcií firem provozujících sociální sítě se dočtete v článku Jak dostat do portfolia akcie Twitteru, Facebooku, LinkedInu…?

Zdroj: Google, Financial Times, Fio banka

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách ETFs.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další příspěvky v rubrice Zprávy z trhu

 

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Portfolio dluhu USA: Kam s ním?

Cena zlata se v závěru minulého týdne dostala těsně pod hranici 1200 dolarů. Stačilo k tomu vyjádření úředníků FEDu, kteří …

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Hlavní asijské indexy dnes zakončily bez výraznějších změn

Z hlavních akciových indexů z oblasti Asie/Pacifik dnes nejvíc ztrácel hongkongský Hang Seng, který odepsal 1,7 %. Index uzavřel na …

V USA netěží polovina ropných souprav

V USA netěží polovina ropných souprav

Poslední čtyři roky ukázaly nejrychlejší rozšíření produkce ropy v historii Spojených států. Důvodem je především …

Rychlý přehled očekávaných událostí

Rychlý přehled očekávaných událostí

Přinášíme rychlý přehled očekávaných událostí v České republice, Německu a USA. Česká republika: 09:00 CPI (m-m) …

EIA: Zásoby a produkce ropy

EIA: Zásoby a produkce ropy

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) zveřejnil vlastní odhady zásob a produkce ropy za minulý týden. Zásoby surové ropy …

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Tesla Motors uvede nový model elektromobilu

Výrobce elektrických automobilů Tesla Motors uvede nový model místo modelu S 60, který je nejlevnější verzí stále známějších …